Новини 2020-06-25 12:32

Денис Казанський: Говорити про якийсь прорив у переговорах ТКГ навряд чи можна: поки що ситуація в глухому куті

Російська сторона та її сателіти відмовляються обговорювати низку принципових питань.

Загалом говорити про якийсь прорив у переговорах Тристоронньої контактної групи навряд чи можна: поки що ситуація в глухому куті через позицію російської сторони і її сателітів, що відмовляються обговорювати низку принципових питань, без яких виконання мінських угод неможливе. Про це пише блогер і журналіст Тижня Денис Казанський, який бере участь у ТКГ.

 

«Наприклад, чітко визначити межі того, що слід, за законом, вважати окремими районами Донецької та Луганської областей. Як відомо, уже після підписання мінських угод бойовики за підтримки Росії захопили ще кілька міст і загалом 1700 квадратних кілометрів української території. Чіткі координати лінії розмежування визначено мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року. І жодних інших документів, на які можна було б спертися під час визначення меж ОРДіЛО, не існує», — повідомив він.

 

Однак, зауважує Казанський, російська сторона відмовляється повертати захоплену територію. І без цього прогресу в переговорах не передбачається, адже неможливо виконати навіть головний, першочерговий пункт — розвести війська та припинити вогонь.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»