Новини 2020-06-26 09:00

Die Welt: У книжці Болтона багато вражаючих висловлювань Трампа

Президент США не знав, що Велика Британія — ядерна держава.

У книжці Джона Болтона «Кімната, де все сталося. Мемуари Білого дому» («The Room Where it Happened: A White House Memoir», 2020) є багато вражаючих висловлювань американського президента Дональда Трампа. Ось він хотів за допомогою військової сили захопити Венесуелу, бо «насправді це частина США». Запитував, чи Фінляндія є частиною Росії чи «свого роду її країна-сателіт», і не знав, що Велика Британія — ядерна держава. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

Також Болтон зображає відому прихильність Трампа до режиму Владіміра Путіна, де особисте змішано з політичними інтересами.

 

А, зауважує видання, політика розрядки стосовно Північної Кореї, яку так вихваляв Трамп, і зустріч обох керівників у Сінгапурі, за словами Болтона, були не більше, ніж піар-акцією. «Трамп сказав мені, що готовий підписати беззмістовне комюніке, провести прес-конференцію для проголошення перемоги й покинути місто, — розповідає Болтон. — Мені складно назвати важливі рішення Трампа за час моєї роботи, які не керувалися б розрахунком на перевибори».

 

У матеріалі також розповідається, що західних союзників особливо хвилювало те, наскільки близьким Трамп був до виходу з НАТО під час літнього саміту 2018 року. «Ми вийдемо з організації і не захищатимемо тих, хто не платить», — казав Трамп Болтонові й запитував у нього, чи «хоче він зробити щось історичне». Однак Трамповим радникам таки вдалося запобігти такому радикальному крокові. «Трамп не має чіткого курсу й надзвичайно непоінформований, — пише Болтон. — Його мислення скидається на окремі крапки чи групу островів, що залишає всім іншим завдання вгадувати в цьому політичну лінію чи робити із цього політику».

 

«Він змальовує картину хаотичного та недієздатного Білого дому, де всі борються проти всіх і навіть найближчі високопосадовці критикують президента. Зокрема, за словами Болтона, у розмовах з ним гостро критикував Трампа і державний секретар Майк Помпео, який публічно заявляє про велику відданість президентові», — пише Die Welt.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини