Новини 2020-06-29 15:44

Половина опитаних українців вважає справи проти Порошенка справедливими

30% респондентів відповіли, що ці справи - "політичне переслідування Порошенка чинною владою".

51% опитаних українців вважає справи, відкриті проти п'ятого президента Петра Порошенка, "покаранням за порушення закону" та "боротьбою за справедливість". Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, оприлюднені 29 червня. 

 

 

30% респондентів відповіли, що ці справи - "політичне переслідування Порошенка чинною владою".

 

Ще 19% учасників опитування відповіли, що їм важко дати відповідь на це питання. 

 

Опитування проводили 20-23 червня. У рамках дослідження опитали 2000 респондентів. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%. 

 

Нагадаємо, що 10 червня Порошенко був викликаний на допит у Держбюро розслідувань щодо переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю 43 картин. 10 червня Держбюро розслідувань заявило, що Порошенку повідомили про підозру. Водночас його адвокат Ілля Новіков заперечив це і заявив, що підозри не вручили.

 

Загалом Порошенко фігурує у 13 кримінальних провадженнях. Найбільш гучні справи: "Плівки Деркача", справа про 43 картини, справи про хуліганство, "Зрада" у Мінську та інцидент у Керченській протоці.

 

Колишнього президента Петра Порошенка підозрюють у тому, що він у 2018 році шляхом видання злочинного наказу схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення влади та службових повноважень.