Новини 2020-06-30 10:01

Громадянам України поки не дозволили в'їзд до ЄС

У списку на дозвіл є такі країни як Чорногорія, Сербія та ще 12 країн.

До Європейського Союзу можуть потрапити громадяни 14 країн, яких вважають "безпечними", з 1 липня. Про це 30 червня ВВС.

 

Зазначажть, що в список увійшли Чорногорія, Сербія, Грузія, Канада, Алжир, Австралія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай.

 

Возночас кордони можуть бути відкриті для громадян Китаю, якщо китайський уряд запропонує взаємну угоду для мандрівників з ЄС.

 

Процедура ЄС із формалізації списку і критеріїв, за якими країни оцінюються як безпечні, повинні бути завершені до полудня у вівторок.

 

У видані додали, що список узгодили, щонайменше, 55% країн ЄС, які представляють 65% населення ЄС, тобто кваліфікована більшість.

 

Туристичні країни, такі як Греція і Португалія, виступали за розширення списку. У той час як Німеччина і Іспанія, які сильно постраждали від пандемії, запропонували скласти короткий список країн з низьким рівнем захворюваності, хорошим медичним обслуговуванням і надійними медичними даними.

 

Нагадаємо, що 26 червня у одному з проектів рішень про відкриття зовнішніх кордонів ЄС Україна була зазначена серед держав, яким можуть відкрити в'їзд до Євросоюзу.