Новини 2020-06-30 19:00

ЄС відкрив кордони для окремих категорій українців

Водночас зберігається загальна заборона на некритичні поїздки.

Рада ЄС у вівторок, 30 червня, дозволила країнам-членам з 1 липня відкрити в’їзд для окремих категорій українців. Про це повідомляє кореспондент «Європейської правди».

               

Зокрема, держави-члени ЄС мають право відкривати в'їзд для наступних категорій: тих, хто подорожує з метою навчання; моряків, що прямують на корабель; громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом, а також висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

 

Також зберігається дозвіл на в'їзд для тих категорій мешканців України, які досі підпадали під винятки, зокрема, членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ; сезонних працівників; дипломатів тощо.

 

Водночас, зберігається загальна заборона на некритичні поїздки мешканців України до ЄС.

 

Раніше повідомлялося, що громадянам України не дозволили в'їзд до ЄС з 1 липня. Як розповіла віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, це пов’язане з різною динамікою захворюваності на COVID-19.