Новини 2020-07-06 14:12

У НАЗК почали перевірку способу життя високопосадовців

Моніторинг проводитимуть на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочинає моніторинг способу життя високопосадовців щодо його відповідності задекларованим статкам. Про це повідомили у прес-службі відомства

 

Як зазначається, це допоможе виявити тих чиновників, які "задекларували досить скромні статки та водночас користуються люксовими автомобілями, купують маєтки, отримують коштовні подарунки від найближчих родичів".

 

Під час моніторингу способу життя НАЗК зокрема перевірятиме таку інформацію:

  • Користування об’єктами, які не вказані в декларації;
  • Відомості щодо отриманих подарунків;
  • Придбання об’єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Моніторинг проводитимуть на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.

 

Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя високопосадовця задекларованому ним майну і доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

 

Як повідомлялося 23 квітня, народні депутати Верховної Ради України 8-го скликання повернули до держбюджету понад 1,65 млн грн, які отримали як компенсацію за проживання у столиці.