Новини 2020-07-06 15:41

Головнокомандувач ЗСУ Хомчак: Інформація про нібито скорочення війська є неправдивою

Якщо узяти до уваги чисельність війська, визначену Законом України, то армія укомплектована на сьогодні майже на 100 відсотків.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що інформація про нібито скорочення війська є маніпулятивною та неправдивою, і зауважив, що дехто прагне постійно підживлювати інформаційний фон довкола ЗСУ негативом.

 

«Правда в тому, що дехто прагне постійно підживлювати інформаційний фон довкола Збройних Сил негативом. Інформація про нібито скорочення війська є маніпулятивною та неправдивою. Пояснюю ситуацію. Нині штатна чисельність війська значно перевищує 250 000 осіб. А саме така чисельність (250 000. – Ред.) війська визначена Законом України «Про чисельність Збройних Сил України». І якщо говорити про некомплект війська відповідно до штатної чисельності, то він значний. А якщо згадати про чисельність війська, визначену Законом України, то ми укомплектовані на сьогодні майже на 100 відсотків. Ось у чому правда! А майстри маніпуляцій використовують цю ситуацію на свою користь, мовляв, у бригадах великий некомплект, відтік людей з війська збільшується… Водночас ні півслова про величезну різницю між штатною чисельністю та визначену Законом чисельність війська», – сказав він в інтерв’ю АрміяInform.

 

Хомчак нагадав, що у депутатів є право законодавчої ініціативи і вони можуть подати пропозицію щодо змін до відповідного Закону України в частині збільшення його чисельності з 250 000 до, наприклад до 300 000 осіб, та відповідно подбати про збільшення військового бюджету на утримання більш численного війська.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський призначив на посаду голови Генерельного штабу України Руслана Хомчака у травні 2019 року.