Новини 2020-07-06 16:04

Хомчак: Безпека Чорноморського регіону має стратегічне значення для НАТО

Головнокомандувач ЗСУ висловив сподівання, що Альянс залучить Україну до процесу розвитку й розробки стратегії Чорноморського басейну.

Безпека Чорноморського регіону має стратегічне значення для НАТО. Саме тому союзники торік ухвалили Чорноморський пакет, який насамперед включає посилення військово-морської присутності Альянсу в Чорному морі як за рахунок постійних військово-морських груп НАТО, так і за рахунок військово-морських активів окремих союзників. Про це в інтерв’ю АрміяInform заявив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

 

Він нагадав, що головною темою візиту в Україну Північноатлантичної ради НАТО, який відбувся торік наприкінці жовтня, стало саме питання чорноморської безпеки.У цьому ж році Альянс схвалив додатковий пакет допомоги для України та Грузії. Йдеться про розширення взаємної ситуаційної обізнаності в регіоні, а також збільшення кількості спільних навчань і маневрів.

 

«Сподіваюсь, НАТО залучить Україну до процесу розвитку й розробки стратегії Чорноморського басейну. Особливо, з огляду на те, що Україні надано статус члена Програми розширених можливостей», - сказав Хомчак.

 

Головнокомандувач ЗСУ зауважив, що найбільшу допомогу на південному напрямку нам і надалі надають Сполучені Штати.

 

«Так, днями ми дізнались, що Державний департамент США схвалив рішення щодо передачі Україні 16 патрульних катерів Mark VI та необхідного для них обладнання. Це черговий внесок наших американських колег у зміцнення військово-морського потенціалу нашої держави», - сказав він.

 

Нагадаємо, у червні 2020 року уряд США затвердив продаж Україні катерів Mark VI та озброєння на 600 мільйонів доларів.

 

схожі новини