Новини 2020-07-08 15:46

Розслідування у справі Порошенка завершили, запобіжний захід обрати неможливо

Раніше стало відомо, що слідство було продовжене до 10 жовтня.

Розслідування у справі п’ятого президента Петра Порошенка завершене. Про це в Офісі генерального прокурора повідомили «Українській правді» у середу, 8 липня.

 

8 липня у Печерському райсуді продовжили обирати запобіжний захід Порошенку у справі призначення ним Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки.

 

Повідомляється, що прокурор у справі заявив, що обирати запобіжний захід Порошенкові вже неможливо, адже розслідування завершене.

 

Адвокат Ілля Новіков у перерві під час засідання суду зазначив, що генпрокурорка Ірина Венедіктова «підписала сьогодні і нам вручили о 14:28 документ про закінчення досудового розслідування».

 

Зазначимо: 8 липня стало відомо, що Печерський райсуд продовжив до 10 жовтня слідство у справі призначення Семочка.

 

Нагадаємо, 18 червня у Печерському районному суді Києва розглядали клопотання Офісу генпрокурора про обрання запобіжного заходу Порошенку з альтернативою застави у 10 млн грн. Порошенка підозрюють у тому, що він у 2018 році шляхом видання злочинного наказу схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення влади та службових повноважень. Також Порошенко заявив, що проти нього порушено ще одне кримінальне провадження – за «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» через отримання Україною Томосу. 

 

Пізніше засідання щодо обрання запобіжного заходу Порошенку перенесли на 14:00 1 липня. Однак, 1 липня, суд переніс обрання запобіжного заходу на 8 липня.