Новини 2020-07-08 16:24

Кабмін призначив мовного омбудсмана

Мова йде про Тараса Кременя.

Уряд призначив Тараса Кременя мовним омбудсманом. Про це у середу, 8 липня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан у Facebook.

 

«Шляхом рейтингового голосування на посаду Уповноваженого із захисту державної мови уряд призначив Кременя Тараса Дмитровича», - написав він.

 

 

Нагадаємо, посада мовного омбудсмана передбачена законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухваленим 25 квітня 2019 року. На Уповноваженого закон покладає «захист української мови як державної» та  «захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг на всій території України і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою». На цю посаду 27 листопада була призначена доктор філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Тетяна Монахова. 24 квітня вона пішла у відставку – пояснивши, що за час роботи їй так і не вдалося домогтися створення Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.