Новини 2020-07-13 11:10

Справа Шеремета. Суд розглядає зміну запобіжного заходу Кузьменко

26 травня суд продовжив арешт Кузьменко до 24 липня.

Печерський райсуд Києва розглядає питання щодо зміни запобіжного заходу підозрюваній у справі Шеремета - Юлії Кузьменко. Про це повідомляється на сторінці Free Dr Kuzmenko у Facebook у понеділок, 13 липня.

               

«Прокурори подали клопотання щодо долучення двох томів до матеріалів справи по ризиках, які попередньо не надавалися для ознайомлення стороні захисту», - йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, 26 травня суд продовжив арешт Кузьменко до 24 липня. 

 

Зазначимо: Юлія Кузьменко – волонтерка, в цивільному житті – лікарка: працює в центрі дитячої кардіології і кардіохірургії.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.