Новини 2020-07-14 10:23

Колишнього «міністра» окупованого Криму засудили до 10 років

Мова йде про Петра Михальчевського.

У понеділок, 13 липня, Дніпровський районний суд Києва засудив до 10 років тюрми колишнього так званого міністра охорони здоров’я окупованого Криму Петра Михальчевського. Про це повідомили «Крим.Реалії».

 

Зазначається, що Михальчевського звинувачують у державній зраді.

 

«Визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу (державна зрада – Ред.) і призначити йому покарання за цей злочин у вигляді 10 років позбавлення волі»,– повідомила суддя Мирослава Марченко.

 

Водночас, суд його і виправдав.

 

«Визнати невинним у висунутому обвинуваченні в скоєнні кримінального злочину, передбаченого частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України – Ред.) і виправдати його в зв’язку з недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 110 Кримінального кодексу», - йдеться в тесті.

 

Як відомо, Петро Михальчевський обіймав посаду міністра охорони здоров'я Криму з 27 лютого по 10 червня 2014 року в підконтрольному Росії уряді. Згодом окупаційна влада звинуватила його в участі у корупційних схемах, після чого Михальчевський написав заяву про відставку за власним бажанням.

 

Повідомляється, що з 8 січня 2018 року Петро Михальчевський перебував під вартою: спочатку він утримувався в слідчому ізоляторі Херсона, влітку його перевезли до київського СІЗО.

 

У червні минулого року розслідування у справі ексміністра було завершене. 9 липня минулого року суд перевів Михальчевського з ізолятора під домашній арешт.