Новини 2020-07-14 13:39

Опитування показало, кого кияни готові підтримати на виборах мера

Найбільшу шансів на перемогу наразі має чинний мер столиці Віталій Кличко.

Якби найближчим часом проходили вибори Київського міського голови, найбільше шансів на перемогу мав би чинний очільник столиці Віталій Кличко, за якого готові проголосувати 36% усіх опитаних, або 44% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за кого з кандидатів голосуватиме. Про це свідчать дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

 

Далі у рейтингу електоральних симпатій ідуть Андрій Пальчевський (11% тих, хто готовий іти на вибори), Віктор Ляшко (6,3%), Ігор Смешко (5%) та Олександр  Омельченко (4,2%) – такою була б п’ятірка лідерів на місце мера Києва.

 

Водночас, рейтинг політичних партій на виборах до Київської міської ради з невеликим відривом очолили б «Європейська солідарність» (за неї готові проголосувати 20,4% тих, хто готовий взяти участь у виборах) та «Слуга народу» (з підтримкою 19,3%). Їхні позиції поступово зрівнюються, оскільки, нагадуємо, станом на 5 червня, 21% тих, хто був готовий голосувати підтримували «Європейську солідарність», та 18,2% – партію «Слуга народу».

 

Наразі третє місце на виборах до Київської міської ради могла б отримати партія «Удар» (11,5%). Далі у рейтингу: «Опозицiйна платформа – За життя» (10,6%), «Батьківщина» (7,5%), «Перемога Пальчевського» (6,2%), «Сила і честь» (5,1%) та інші.

 

Зазначимо, що 49,7% респондентів абсолютно впевнені, що голосуватимуть на виборах мера Києва, та 46,4% – на виборах до Київської міської ради.

 

Дослідження Центру Разумкова проводили з 20 червня по 2 липня 2020 року у Києві методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2025 осіб віком від 18 років за вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

Нагадаємо, у травні 2020 року результати дослідження групи Socis показали, що 14,5% опитаних киян підтримали би партію "Європейська Солідарність" п'ятого президента Петра Порошенка під час виборів до міської ради.

 

схожі новини