Новини 2020-07-15 16:06

Білорусів закликали виходити на протести

З відповідним зверненням виступив знятий з президентських виборів Валерій Цепкало.

Знятий з президентських виборів опонент Олександра Лукашенко Валерій Цепкало закликав білорусів виходити на мирні акції 15 липня, щоб продемонструвати, щоб білоруси – громадяни, а не «народець».

 

У Білорусі 18 червня вже проходив пікет на підтримку заарештованих активістів «Ланцюг солідарності». Наразі Цепкало закликає «взятися за руки» щоб продемонструвати свою громадянську позицію: «Я думаю, що у білоруського народу ще є час показати, що ми не народець, що ми дійсно маємо гордість всередині й ми зобов’язані її продемонструвати».

 

«Ми уже бачили, як молоді хлопці та дівчата виходили у ланцюжки солідарності. За нами спостерігав весь світ, на нас дивилися з натхненням та надією» – заявив він у зверненні на своєму YouTube-каналі.

 

Опозиціонер також згадав, що влада намагається сфальсифікувати вибори вже сьогодні, посилаючись на те, що його ім’я не внесли до списку кандидатів, та наголосив: демонстрації мають проходити у рамках закону.

 

Нагадаємо, 14 липня на акціях на підтримку незареєстрованих кандидатами в президенти Валєрія Цепкала та Віктара Бабарики у Білорусі були затримані майже 300 осіб. Того самого дня Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати на виборах кандидатом у президенти Віктара Бабарику, головного конкурента чинного глави держави Аляксандра Лукашенки.

 

схожі новини