Новини 2020-07-15 19:10

Вашингтон включив російські газопроводи в санкційний закон

Мова йде про «Північний потік – 2» та другу нитку «Турецького потоку».

США включили російські газогони «Північний потік – 2» та другу нитку «Турецького потоку» у санкційний закон CAATSA (протидія противникам Америки шляхом введення санкцій – Ред.). Про це в середу, 15 липня, заявив державний секретар США Майк Помпео, передає «Укрінформ».

 

«Державний департамент оновив повноваження в межах закону CAATSA, включивши до нього проекти «Північний потік – 2» та другу нитку «Турецького потоку». Ця дія створює вірогідність введення санкцій США проти інвестицій та інших видів діяльності, пов'язаної з російськими трубопроводами», - сказав він, зауваживши, що ці проекти націлені на посилення «зловмисного впливу Росії» в регіоні, підрив трансатлантичної безпеки та не мають нічого спільного з комерцією.

 

«Це кремлівські інструменти, що використовуються для експлуатації та посилення залежності Європи від енергетичних поставок з Росії. Це інструменти для того, щоби підірвати Україну», - зауважив Помпео.

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік», щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, «Північний потік-2» пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

«Північний потік-2» будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність «Північного потоку-2» - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають «Північний потік-2» як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

схожі новини