Новини 2020-07-16 22:06

Прокуратура висунула підозру судді, яка розглядала справу вбивства журналіста Сергієнка

Прокуратура підозрює суддю в умисному розголошенні даних досудового розслідування у справі вбивства журналіста Сергієнка.

У четвер, 16 липня, представники Офісу генерального прокурора (ОГП) оголосили підозру судді Городищенського районного суду Черкаської області Людмилі Синиці за розголошення даних досудового розслідування у справі про вбивство журналіста Василя Сергієнка. Відео оголошення підозри на своїй сторінці у Facebook оприлюднило видання Watchers.Media.

 

На записі, зокрема, видно як суддя Синиця виходить із зали судових засідань у коридор, де на неї вже чекали представники ОГП. Вони зазначили, що оголошують працівниці суду підозру за ч.2 ст. 343 та ч.2. ст. 387 Кримінального кодексу (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу та розголошення даних досудового розслідування відповідно, максимальне міра покарання - 4 роки обмеження волі). 

«Ми намагалися вручити судді повідомлення про підозру у вчиненні правопорушень за ч.2 ст. 343 та ч.2 ст. 387 Кримінального кодексу. Особа відмовилася від отримання письмового повідомлення про підозру. Однак ми зачитали їй суть цієї підозри. Також ми зафіксували це на відео, тож особа набула статусу підозрюваного. В подальшому буде досудове розслідування та вирішення питання щодо кримінальної відповідальності», – коментують на відео ситуацію представники ОГП.

 

В Офісі генпрокурора цю інформацію Тижню підтвердили та зазначили, що підозра стосується епізоду, який стався під час одного із судових засідань у справі про вбивство Сергієнка минулого року. Тоді суддя Синиця у відкритому судовому засіданні зачитала інформацію, що щодо одного з підозрюваних у вбивстві журналіста мають здійснюватися заходи безпеки (за озвученою інформацією підозрюваного нібито мали переводити із слідчого ізолятора Черкас до слідчого ізолятора Києва для певних слідчих дій). Під час того засідання прокурори кілька разів заявили, що суддя скоює кримінальний злочин і її дії перешкоджатимуть роботі слідства в іншому розслідуванні.

 

Як відомо, 4 квітня 2014 року у Черкаській області група людей викрала з подвір’я власного будинку журналіста Василя Сергієнка. Згодом його тіло зі слідами тортур виявили в лісосмузі Корсунь-Шевченківського району.

 

З 2015 по 2017 роки поліція затримала п'ятьох підозрюваних у вбивстві, ще двоє – в розшуку.


Читайте також: Справа вбивства Сергієнка. Судова «діра»
 

Трьом затриманим – спортсменам Віктору Горбенку, Валентину Завражину і Роману Недибалюку –висунули підозри у викраденні. Ще один підозрюваний, раніше судимий за аналогічний злочин Володимир Воронков, обвинувачений безпосередньо у вбивстві.

схожі новини