Новини 2020-07-21 14:26

У Верховній Раді проголосували за зниження «зеленого» тарифу для сонячних і вітрових електростанцій

Зміни стосуватимуться великих станцій, потужністю від 1 мегавата.

У вівторок, 21 липня, нардепи проголосували за законопроект № 3658, який передбачає зниження «зеленого» тарифу для сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт на 15%, для вітрових електростанцій – 7,5%. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

 

«Зелені тарифи сьогодні на 150−200% вищі, ніж, наприклад, у Німеччині. І ми прекрасно розуміємо, що навіть зниження на 15% взагалі не катастрофічне і не створює серйозних проблем для учасників, які працюють по «зелених» тарифах», – сказав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус

 

На початку липня тимчасова виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець заявляла в інтерв’ю Радіо Свобода, що законопроєкт про «зелену» енергетику не зачепить побутових споживачів.

 

За її словами, законопроєкт спрямований передусім на великі станції потужністю від 1 мегавата.

 

«Саме «сонце» при тих умовах, які сьогодні діють в законодавстві, перебудовано майже на 50%, ніж ми передбачали всіма стратегічними планами, приводить до тиску і технічного, і економічного на енергосистему. Тому було потрібно вирішити це питання», – сказала урядовиця.