Новини 2020-07-21 15:08

У Британії заявили про втручання Росії у політику країни

Додатки до звіту лишилися неопубліковані з огляду на триваючий характер російської загрози.

Розвідувальний комітет парламенту Британії оприлюднив звіт щодо втручання Росії у політику країни, публікація якого тривалий час відкладалася. Про це 21 липня повідомляє "Європейська правда".

 

Видання передає, що комітет зазначив, що Росія під керівництвом Владіміра Путіна перетворилася з потенційного партнера у реальну загрозу, і численні спроби поліпшити клімат відносин між РФ і Заходом не мали істотного впливу.

 

"Видається на те, що Росія розглядає Британію як одну з основних західних цілей для своєї розвідки: хоча ми можемо і не відчувати такої загрози, як країни, що межують з РФ, за даними свідків ми перебуваємо одразу за США і НАТО у будь-якому списку пріоритетів. Швидше за все, це через тісні зв’язки Британії і США і той факт, що Британія розглядається як головний на Заході центр антиросійського лобі" - зазначають у звіті.

 

Звіт покриває різні аспекти російської загрози для Британії: кіберпростір, дезінформація і вплив, російських експатів, а також оцінює, яким чином британські урядові структури реагували на загрози.

 

При цьому додатки до звіту лишилися неопубліковані з огляду на триваючий характер російської загрози.

 

У звіті стверджують про докази спроб втручання Москви у референдум 2014 року про незалежність Шотландії, однак зазначає, що неможливо довести, що такі спроби були у 2016 році під час кампанії референдуму про вихід з ЄС. При цьому в комітеті зазначають, що уряд був занадто повільний у визнанні існування загрози.

 

"Нам не була надана будь-яка пост-референдумна оцінка спроби втручання Росії. Ця ситуація різко контрастує з тим, як США повели себе після звинувачення у втручанні Росії в президентські вибори 2016 року, де оцінка розвідки була зроблена протягом двох місяців після голосування" - пишуть у повідомленні.

 

Нагадаємо, що Велика Британія впевнена в тому, що російські спецслужби намагалися отримувати прибуток від досліджень і розробок з пошуку ліків від COVID-19. У Міністерстві закордонних справ країни впевнені, що кібератаки на лабораторії здійснювала Росія.

схожі новини