Новини 2020-07-21 17:24

Балтійські країни заявили про готовність прийняти війська США на постійній основі

Це продовжило б політику стримування Росії, яку проводять НАТО і США в Європі.

Балтійські країни підтримують присутність американських військ в Європі і готові приймати у себе союзників на постійній основі. Про це заявили міністри закордонних справ Естонії, Латвії і Литви на спільній прес-конференції глав МЗС країн Балтії і ФРН 20 липня у Таллінні.

 

На прес-конференції прозвучало питання, чи не побоюються представники Балтійських країн того, що рішення Вашингтона скоротити чисельність американських військових в Німеччині послабить протидію російській загрозі.

 

«Ми вітали б збільшення американського контингенту в Німеччині і знаємо точно, скільки солдатів США хотіли б бачити в Естонії – чим більше, тим краще. Якщо в регіоні відчувається дефіцит безпеки, то його необхідно заповнити», – заявив глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу. Окрім того, він висловив упевненість, що політика стримування Росії, яка проводиться НАТО і США, «без сумніву, буде продовжена».

 

«Ми були б дуже раді прийняти американські війська на постійній основі, але не за рахунок наших друзів і союзників», – прокоментував міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс.

 

«Якщо коротко, то ласкаво просимо, але, звичайно ж, не за рахунок згортання контингенту в Німеччині», – зазначив глава зовнішньополітичного відомства Литви Лінас Лінкявічюc. Він також наголосив на важливості збереження «залученості США в справу гарантування європейської безпеки будь-яким способом, у тому числі й військовою присутністю».

 

Нагадаємо, у червні президент США Дональд Трамп наказав скоротити чисельність американських військових в Німеччині на 9,5 тис. 

схожі новини