Новини 2020-07-21 19:29

НАБУ викликало на допити 10 підозрюваних після обшуків в ОАСК

За версією слідства, підозрювані мали на меті захоплення державної влади.

Національне антикорупційне бюро викликало на допити 10 підозрюваних осіб в рамках кримінального провадження, по якому 17 липня в Окружному адміністративному суді Києва працівники бюро проводили обшуки. Про це йдеться в повідомленні НАБУ 21 липня.

 

Зокрема, у рамках кримінального провадження №22020120000000019 на допит викликається голова ОАСК Павло Вовк — на 24 липня на 13:00, його заступник Євген Аблов — на 27 липня на 9:00, суддя-спікер ОАСК Богдан Санін — на 27 липня на 11:00; суддя ОАСК Олексій Огурцов — на 27 липня на 13:00; громадянин Сергій Остапець — на 24 липня на 11:00 і на 27 липня на 8:00; заступник голови ОАСК Володимир Келеберда — на 27 липня на 11:00.

 

Керівник Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк викликається на допит в НАБУ на 24 липня на 11:30 і на 27 липня на 8:30, суддя ОАСК Ігор Погрібніченко — на 24 липня на 15:00, громадянин Микола Сірош — на 24 липня на 12:30 і на 27 липня на 8:30; суддя ОАСК Ігор Качур — на 27 липня на 9:00.

 

До цього в НАБУ повідомили, що заступником Генерального прокурора повідомлено про підозру 12 особам, у тому числі голові ДСА та голові ОАСК. За версією слідства, підозрювані мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП),  створення штучних перешкод у їхній роботі, а також втручалися у діяльність державних діячів.

 

 

Крім того, голові ОАСК та  голові ДСА повідомлено про підозру у вчиненні корупційного злочину, а саме зловживання впливом на особу, уповноважену на виконання функцій держави.

 

За версією слідства, фактично зазначена злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом та з наперед визначеним результатом.

 

У липні 2019 року працівники Національного бюро, Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (далі — УСР ГПУ), Служби безпеки України здійснили обшуки у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду м. Одеси. Як наслідок, повідомили про підозру голові ОАСК і ще трьом суддям. Нагадуємо, тоді служителям Феміди інкримінували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втручання у діяльність судових органів для створення штучних перешкод у роботі ВККС. Наразі розслідування вказаного епізоду завершено, триває ознайомлення підозрюваних із матеріалами.

 

Суддю Суворовського районного суду м. Одеси вже звільнено з посади за вчинені ним дії через порушення присяги.

 

Решта троє з притягнутих до відповідальності вже вдруге отримують підозри у вчиненні незаконних дій. Йдеться, з-поміж іншого, про голову ОАСК, його заступника  та суддю цього ж суду.

 

Нагадаємо, 17 липня Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку, його заступнику та ще п’яти суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

 

Раніше повідомлялося, що в ОАСК тривають обшуки у зв'язку з розслідуванням «справ Майдану».