Новини 2020-07-22 11:48

У Болгарії тривають антиурядові протести

Протести відбуваються за підтримки опозиційної Болгарської соціалістичної партії і президента Румена Радева.

У Болгарії 13 день поспіль тривають антиурядові протести. Демонстранти вимагають відставки прем'єр-міністра країни Бойко Борисова та проведення нових виборів. Про це повідомляє видання Deutsche Welle.

 

У виданні пишуть, що сотні протестувальників прийшли до будівлі уряду та суду у Софії, де також вимагали відставки генерального прокурора. Вони звинувачують його у роботі на користь уряду. Протести також пройшли і в інших містах у Болгарії - Варні, Бургасі і Благоєвграді.

 

Учасники акцій протесту заявляють, що протести повинні тривати до відставки уряду. Під час своїх промов учасники протестів закликали демонстрантів до громадянської непокори, яка має тривати до того, поки не будуть виконані їхні вимоги.

 

Протестувальники звинувачують коаліційний уряд у корупції та зв'язках з олігархами. Протести відбуваються за підтримки опозиційної Болгарської соціалістичної партії і президента Румена Радева, який є політичним опонентом Борисова.

 

Нагадаємо, що протести розпочалися 9 липня, після обшуків в адміністрації президента. Вони були зумовлені розслідуванням двох не пов'язаних між собою справ про корупцію та розголошення державної таємниці. Уповноважений з питань боротьби з корупцією і радник президента з питань безпеки були затримані для допитів.