Новини 2020-07-24 11:24

У Києві знайшли мертвим волонтера. Поліція розслідує його смерть як умисне вбивство

Раніше повідомлялося, що смерть Олексія Кучапіна була природна.

Поліція розслідуватиме смерть волонтера Олексія Кучапіна як умисне вбивство. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко «Дзеркалу тижня» у четвер, 23 липня.

 

За його словами, результати судово-медичної експертизи, огляду тіла і місця події дозволили слідству встановити причину смерті. Провадження зареєстровано за ст. 115 ККУ (умисне вбивство).

           

Геращенко уточнив, що розтин було завершено об 11:30 23 липня. Він також зазначив, що вдова може забрати його тіло в Бюро судмедекспертизи.

 

Повідомляється, через годину після завершення розтину слідчий Рустам Бондар зателефонував дружині Кучапіна і сказав їй прийти з документами до іншого члена слідчої групи – слідчого Вероніки Поліщук. О 14:15 дружина прийшла до слідчого Поліщук, і та віддала їй паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення Кучапіна. Співробітниця поліції пояснила, що із цими та своїми документами слід йти у морг за довідкою про причини смерті, а потім – в прокуратуру за дозволом на видачу і поховання тіла.

 

У поліції запевнили, що більше ніяких скарг і заяв з її боку не було.

 

Водночас, як ідеться в заяві Дому милосердя, головою якого був Кучапін, у Facebook, слідство виявило: щодо Олексія не було насильницьких дій, і його смерть не була спричинена вбивством.

 

«Поліція спрацювала професійно, оперативно, в рамках прийнятих процедур, і ми дуже вдячні за співробітництво. Жодних претензій до дій органів влади немає. На жаль, більшість джерел інформації в соціальних мережах, або подають інформацію суб’єктивно, або вона взагалі не відповідає дійсності», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається: тіло Кучапіна знайшли в орендованій квартирі в Києві. 16 липня він пішов з дому і не виходив на зв'язок. Дружині сказав, що їде у справах у Дніпро. Телефон Кучапіна було вимкнено, а акаунти в соціальних мережах – видалено.

 

У поліції заявили, що ознак насильницької смерті на тілі покійного немає. Однак біля сміттєвих баків у дворі будинку виявили закривавлений диван, який винесли з квартири, де знайшли тіло. Крім того, поліція чомусь не опечатала квартиру, і хтось ретельно вимив її.

 

У поліції стверджують, що плями на дивані – це сліди розкладання трупа, адже тіло «п'ять днів пролежало на спеці +25 градусів». А також, що виявили в квартирі 11 пігулок і записку. За словами адвоката дружини Кучапіна, в первинних матеріалах справи цієї інформації не було.

 

За словами друзів і колег Кучапіна, він неодноразово отримував погрози, у тому числі від співробітників поліції.

схожі новини