Новини 2020-07-24 11:53

Зеленський заявив, що угоду про припинення вогню на Донбасі потрібно підписати в «нормандському форматі»

Після цього має бути прописана процедура дотримання "режиму тиші".

Президент України Володимир Зеленський 23 липня заявив, що домовленість Тристоронньої контактної групи (ТКГ) про "повне та всеосяжне припинення вогню" на Донбасі 27 липня має бути закріплена в "нормандському форматі".  

 

"Домовилися про дуже серйозний крок для всієї нашої країни для сталого припинення вогню. Зараз чекаємо на підписання всіма сторонами "нормандської групи". Упевнений, що всі сторони підпишуть: Україна, Франція, Німеччина, РФ, і з 27 числа, вірю, настане момент стійкого припинення вогню", - сказав він під час відвідквання Станиці Луганської разом із президенткою Швейцарії Симонеттою Соммаругою..

 

Окрім того, Зеленський пояснив, що рішення, після його підписання, має бути ще детально прописаним та мати визначену процедуру його дотримання: "Це узагальнена заява. Детально за цією заявою ми маємо йти в "мінському форматі". Така є домовленість. Все має бути виписано: кожна людина, хто відповідає, коли. Це буде окрема історія. Вона дуже довга. Це перший крок, а буде другий"

 

Президент додав: "Наша тактика, про яку ми говорили - ми хочемо розшифрування кожного пункту "мінських угод". Тоді ми будемо знати, можемо ми це виконати, ні, як, і хто відповідальний".

 

Зокрема, Міністр оборони України Андрій Таран, присутній у делегації Зеленського прокоментував, що ця угода дозволить кожній стороні продемонструвати наявність політичної волі для припинення вогню. 

 

"Подивимося, чим нам відповість інша сторона. Якщо нічого не робити - нічого не буде", - зазначив він.

 

Пізніше, президент наголосив: "коли у нас стріляють, ми завжди відповідаємо"."І дуже потужно. Тому тут не треба шукати жодної "зради", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, ввечері 22 липня на засіданні ТКГ домовилася про повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі. Водночас спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Гайді Грау розповіла, які заходи передбачає ця домовленість.

 

Раніше, 21 липня Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з президентом Швейцарії Симонеттою Соммаругою, яка перебувала в Україні з державни візитом, повідомив, що Швейцарфя виділила для України 108 мільйонів франків на гуманітарну й технічну допомогу.