Новини 2020-07-28 14:56

Командувач ССО ЗС України: Перебування у складі Силах швидкого реагування НАТО є надзвичайно важливим для нас

Завдяки нещодавньому реформуванню, частини ССО повністю перейшли на структуру країн НАТО.

Командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України генерал-лейтенант Ігор Луньов 28 липня під час круглого столу заявив, що перебування у складі Силах швидкого реагування НАТО є надзвичайно важливим для нас, адже таким чином ми отримуємо довід планування і роботи в складі структури Альянсу. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

Командувач зазначив, що завдяки нещодавньому реформуванню, частини ССО повністю перейшли на структуру країн Альянсу.

 

«Процес трансформації триває вже чотири роки, ми наближаємо структуру до максимально ефективної», - підкреслив Луньов.

 

За його словами, подальший розвиток буде зосереджено на повітряній та морській компонентах ССО. У цьому дуже важливу допомогу надають міжнародні партнери України.

 

Крім того, командувач повідомив, що відповідно до існуючої стратегії наразі триває підготовка до сертифікації за стандартами НАТО вже другого підрозділу ССО ЗСУ (перший пройшов сертифікацію і заступив на чергування в Силах швидкого реагування Альянсу (NRF) в 2019 році – Ред.), який має змінити нинішній на ротаційній основі.

 

«Перебування у складі NRF є надзвичайно важливим для нас, адже таким чином ми отримуємо довід планування і роботи в складі структури Альянсу, підтримуємо необхідний високий рівень і маємо об’єктивний зовнішній контроль», - зазначив Луньов.

 

Нагадаємо, у липні 2019 року командувач Сил спеціальних операцій заявив, що ССО ЗСУ запланували за три-чотири роки інтегруватися в систему колективної безпеки Північноатлантичного альянсу і в найближчі роки повністю відмовляться від радянського озброєння з амуніції.