Новини 2020-07-30 12:09

МЗС України прокоментувало затримання російських найманців у Білорусі

Україна давно попереджала, що учасники російських окупаційних сил та НЗФ, які брали участь у бойових діях на Донбасі, використовуються в інших точках світу.

Міністерство закордонних справ України 30 липня у коментарі щодо затримання білоруськими правоохоронцями декількох десятків російських бойовиків заявило, що  уважно стежить за ситуацією. 

 

У міністерстві нагадали, що, за повідомленнями ЗМІ, серед них є ті, хто воював проти України на Донбасі.

 

«Україна давно попереджала, що учасники російських окупаційних сил та незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях на Сході України, використовуються в інших точках світу і становлять загрозу. Виявлення цих бойовиків в Білорусі підтверджує цей факт і свідчить, що вони можуть бути використані для дестабілізації ситуації в Білорусі напередодні президентських виборів», - йдеться в коментарі.       

 

У зв’язку з цим у МЗС наголосили, що Україна розвиває добросусідські відносини з сусідньою Білоруссю, всебічно підтримує  її суверенітет і незалежність. Питання щодо можливої екстрадиції чи інших правових дій будуть вирішуватися відповідними  правоохоронними та спеціальними органами.

 

Нагадаємо, що понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії, яких у ніч на 29 липня під Мінськом затримали працівники правоохоронних органів Білорусі, виявилися найманцями російської ПВК Вагнера.

 

Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

Заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос 29 липня заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками ПВК Вагнер.

схожі новини