Новини 2020-07-31 12:41

Білорусь передала Україні список затриманих українських громадян з ПВК “Вагнера”

Звинувачень у бік Києва не було.

Білорусь передала Україні список українських громадян, яких затримали в складі приватної військової кампанії “Вагнера” під Мінськом. Про це на онлайн-брифінгу 31 липня повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

 

"Тут питання не лише в тому, скільки там українців і хто вони, також дуже важливо встановити, хто з учасників цієї групи брав участь у збройних діях на боці окупаційних сил та незаконних збройних формувань в Україні і чи причетні вони до скоєння тих чи інших злочинів", - зазначив Кулеба.

 

Він також зазначив, що розмова міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макєєва і тимчасового виконувача обов'язків посла України Петра Врубльовського "була нормальна". "На адресу України звинувачень ми не отримували", - додав глава МЗС.

 

Нагадаємо, 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнера" до злочинів в Україні. 

 

Відомо, що понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії, яких у ніч на 29 липня під Мінськом затримали працівники правоохоронних органів Білорусі, виявилися найманцями російської ПВК Вагнера.

 

Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

Заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос 29 липня заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками ПВК Вагнер.

схожі новини