Новини 2020-07-31 15:01

В Офісі Генпрокурора повідомили, коли відбудеться наступний раунд переговорів з Іраном

У рамках першого туру переговорів сторони детальніше обговорили створення слідчої групи у форматі Україна-Іран.

У прес-центрі Офісу Генпрокурора повідомили, що наступний раунд переговорів з делегацією Ірану щодо співробітництва у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ планують провести вже у жовтні.

 

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов наголосив на важливості взаємодії між українськими та іранськими правоохоронними органами для оперативного та об’єктивного розслідування всіх обставин авіакатастрофи, як йдеться у повідомленні.

 

Він прокоментував: «У нас достатньо правових інструментів для результативної двосторонньої комунікації під час слідства. Монреальська конвенція, що стандартизує правила міжнародних повітряних перевезень, та двосторонні договори про правові відносини чітко визначають права, обов’язки та порядок співробітництва. Тому ми повинні знайти компроміс і ці переговори – можливість налагодити зв’язок»

 

Окрім того, зазначають, що в рамках першого туру переговорів сторони більш детально обговорили створення слідчої групи у форматі Україна-Іран, проведення спільних слідчих дій на території Ірану, експертиз та допитів.

 

Також на сьогодні, 31 липня, запланований візит прокурора Військової прокуратури Ірану та керівника Апарату Віце-президента Ісламської республіки Іран до Офісу Генерального прокурора.

 

Нагадаємо, 30 липня у Києві відбувся перший раунд переговорів з делегацією Ірану щодо співробітництва у розслідуванні авіакатастрофи літака МАУ. 31 липня в МЗС повідомили результати переговорів.

 

Раніше офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві заявив, що Тегеран погодився виплатити компенсацію за збитий літак МАУ), водночас щодо компенсації родичам та близьким загиблих громадян України переговори продовжаться. 

 

Як повідомлялося, 30 липня у Києві за участі іранської делегації розпочалися перемовини щодо компенсацій за збиття Іраном рейсу Міжнародних авіаліній України PS752.

 

20 липня у Франції почали вивчати чорні скриньки збитого поблизу Тегерану літака МАУ.  24 липня стало відомо, що розшифровка бортових самописців підтвердила незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера. 

 

Літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.

схожі новини