Новини 2020-07-31 19:06

Аваков заявив, що Україна передасть Білорусі дані про злочини бойовиків "Вагнера"

Україна має матеріали за цими злочинами.

Правоохоронні органи України передадуть білоруським колегам інформацію, яка підтверджує злочинну діяльність бойовиків ПВК "Вагнер" на території України. Про це 31 липня повідомив міністр МВС Арсен Аваков.

 

Аваков заявив, що розцінює інформацію про затримання під Мінськом бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер" як вкрай небезпечний прецедент, що свідчить про намір іноземного втручання в справи незалежної Білорусі.

 

"Це дуже небезпечна ситуація - коли 33 іноземних найманця, які проливали кров і влаштовували збройні провокації в Сирії, Судані, Лівії і на українському Донбасі, влаштовують свою базу за 1,5 км від резиденції президента країни. Звертаюся до дружнього білоруського народу із закликом з усією серйозністю поставитися до цієї провокації", - зазначив Аваков.

 

Очільник відомства стверджує, що МВС та інші правоохоронні органи України мають достатню кількість матеріалів за цими злочинами. Весь масив інформації буде нами переданий білоруській стороні. Очільник МВС висловив сподівання, що це допоможе незалежній Білорусі захиститися від загрози тероризму і диверсійних дій.

 

Аваков зазначив, що Україна зацікавлена ​​в екстрадиції на нашу територію ряду затриманих в Білорусі найманців, які вчинили злочини в Україні. Про що повідомлено компетентним органам Білорусі.

 

Нагадаємо, 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнера" до злочинів в Україні. 

 

Відомо, що понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії, яких у ніч на 29 липня під Мінськом затримали працівники правоохоронних органів Білорусі, виявилися найманцями російської ПВК Вагнера.

 

Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

Заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос 29 липня заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками ПВК Вагнер.

схожі новини