Новини 2020-07-31 20:00

Правила адаптивного карантину та заяви Кравчука про "компроміси" в Мінську. Головне за 31 липня

Тиждень.ua зібрав найважливіші новини цієї п'ятниці.

Кабмін опублікував правила адаптивного карантину, які почнуть діяти з 1 серпня

 

З 1 серпня набуває чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, у зв’язку з чим з початку місяця починуть діяти нові правила. 

 

Кравчук після приходу у ТКГ: Будемо йти на компроміси

 

Перший президент України Леонід Кравчук, який став головою делегації України для участі у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі, заявив про можливі компроміси у ТКГ, але не уточнив, про що саме йдеться. 

 

Згодом член ТКГ та журналіст Тиждень Денис Казанський заявив, що на переговорах у Мінську важко уявити компроміси з росіянами та їхніми бойовиками. 

 

Після цього Кравчук уточнив, про які два можливі компроміси йдеться.

 

Іран погодився виплатити компенсацію за літак МАУ

 

Влада Ірану погодилася виплатити компенсацію за літак "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) збитий на території Ірану на початку 2020 року, водночас щодо компенсації родичам та близьким загиблих громадян України переговори продовжаться.

 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 31 липня на брифінгу заявив, що за результатами переговорів України з іранською делегацією щодо компенсацій за збиття під Тегераном українського літака МАУ було досягнуто трьох основних домовленостей, також Іран погодився з необхідністю прозорого неупередженого розслідування катастрофи.

 

Суд відклав апеляцію на арешт Кузьменко

 

Судове засідання з розгляду апеляційної скарги захисту підозрюваної у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко 31 липня не відбулося через неявку прокурорів. Розгляд апеляційної скарги перенесено на серпнь.

 

Про справу російських "вагнерівців" з українським громадянством

 

Білорусь передала Україні список українських громадян, яких затримали в складі приватної військової кампанії “Вагнера” під Мінськом. Згодом стало відомо, що правоохоронні органи України передадуть білоруським колегам інформацію, яка підтверджує злочинну діяльність бойовиків ПВК "Вагнер" на території України.