Новини 2020-08-03 10:06

Голова МОЗ заявив, що органи місцевої влади можуть лише посилювати карантин

Повноваження щодо встановлення цих обмежень знаходяться виключно у центральної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Органи місцевої влади можуть тільки посилювати протиепідемічні обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, Рішення про ослаблення карантину ухвалює центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Про це 3 січня на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

За його словами, згідно з постановою від 1 серпня, в Україні чітко встановлений алгоритм належності до тієї чи іншої адміністративної одиниці (міста або району) до різних рівнів епідеміологічної небезпеки.

 

"Повноваження щодо встановлення цих обмежень знаходяться виключно у центральної комісії ТЕБ та НС, яка і визначає вже різний рівень небезпеки. Тому те, що стосується органів місцевої влади, відповідно до їх повноважень, вони можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження, але ні в якому разі не пом'якшувати", - зазначимо Степанов.

 

Нагадаємо, станом на 1 серпня Україна йшла за жовтим сценарієм розвитку пандемії коронавірусу. При цьому ще місяць тому показники України відповідали жовто-зеленому сценарію.

 

 2 серпня в Україні зафіксували захворювання на COVID-19 у 990 людей, 333 пацієнти одужали, а 13 — померли від ускладнень.