Новини 2020-08-03 17:52

У Міноборони відреагували на заяви Москви щодо постачання зброї на Донбас

В Росії лунають політичні заяви стосовно постачання зброї на Донбас у разі отримання Україною військової допомоги від США.

У Міноборони відреагували на заяви Москви щодо постачання зброї на Донбас. Про це повідомляється на сайті відомства у понеділок, 3 серпня.

 

«В Росії лунають політичні заяви стосовно постачання зброї на Донбас у разі отримання Україною військової допомоги від США. Однак РФ вже сьомий рік поспіль веде війну проти України… Якщо Росія хоче збільшити постачання зброї, то це свідчить про пряму збройну агресію та підтримку терористичної діяльності на рівні держави», - йдеться в заяві.

 

Зазначається, що кількість озброєння і військової техніки на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відома:

 

  • танків — 480 одиниць;
  • бойових броньованих машин — більше 900 одиниць;
  • гармат і гаубиць — близько 450 одиниць;
  • мінометів — близько 300 одиниць;
  • реактивних систем залпового вогню — близько 210;
  • засобів протиповітряної оборони — близько 700;
  • протитанкових засобів — близько 450.

 

Усю цю зброю Росія застосовує у воєнних діях проти України. Російське озброєння було завезено в Україну через непідконтрольну ділянку кордону нашої держави. З початку агресії озброєння та бойова техніка використовуються не лише проти військовослужбовців ЗС України та інших військових формувань, а й проти мирного населення Донбасу.

 

«Україна, відповідно міжнародних договорів, отримує технічну допомогу від держав-партнерів. І цьогорічна ситуація — не виняток. Україна вдячна міжнародним партнерам за підтримку у боротьбі проти агресора», - йдеться в тексті.

 

Повідомлялося, що Росія погрожує офіційно постачати зброю на Донбас, якщо в США ухвалять законопроект щодо виділення 300 млн доларів на рік на військову допомогу Україні. 

 

Зазначимо: 2 серпня російсько-окупаційні війська здійснили два провокативні постріли на Донбасі.