Новини 2020-08-06 11:57

Кулеба заявив, що Україна не отримувала від Білорусі згоди на видачу бойовиків

Раніше Мінськ звертався до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні.

Україна ще не отримала офіційної згоди Білорусі на видачу затриманих бойовиків приватної військової компанії Вагнера. Про це на брифінгу в четвер, 6 серпня, розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає «РБК-Україна».

 

За його словами, Київ зробив запит про видачу бойовиків, і це питання було ключовим під час розмови президентів України і Білорусі. Водночас, офіційної комунікації про згоду Мінська передати бойовиків Києву ще не було.

 

«Інформації про те, що Білорусь вже офіційно погодилася віддати цих осіб України, ми не маємо... Білорусь відразу надала нам список затриманих, наші правоохоронні органи його проаналізували і встановили: хто є громадянином України, у кого український і російський паспорти, хто брав участь у збройних діях у складі російських формувань. Ми максимально все встановили, поіменно, знаємо, скільки їх... і наші правоохоронні органи робили запит про їх видачу», - зазначив Кулеба.

 

Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом  працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні. 

схожі новини