Новини 2020-08-07 10:05

Крамар: Першочерговим завданням для держави має стати комплекс заходів, який поклав би край вимиванню кредитного ресурсу

Зокрема, слід або зменшити до мінімуму державні запозичення на внутрішньому фінансовому ринку, або перейти до прямого викупу Нацбанком ОВДП, щоб припинити вилучення кредитного ресурсу з ринку.

Першочерговим завданням для держави має стати комплекс заходів податкової та кредитно-грошової політики, який поклав би край вимиванню кредитного ресурсу на потреби споживання та переспрямував їх на виробниче інвестування. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

За його словами, слід або зменшити до мінімуму державні запозичення на внутрішньому фінансовому ринку, або перейти до прямого викупу Нацбанком ОВДП, щоб припинити вилучення кредитного ресурсу з ринку. Паралельно уряд і НБУ мають шукати регуляторні й фіскальні інструменти, щоб зменшити прибутковість і привабливість споживчого кредитування та підвищити його кінцеву ціну для громадян. Коли банки втратять можливість кредитувати державу і громадян чи купувати валюту, то будуть змушені перейти до агресивного кредитування виробництва й інфраструктури.

 

«Банки, особливо державного сектора, накопичили великий портфель неробочих кредитів, понад 90% яких припадає на підприємства. Але це не свідчить про те, що державна політика має бути спрямована на ускладнення умов їх кредитування, як це відбувалося останніми роками. Навпаки, потрібно розблокувати процес нарощування кредитування виробничого сектора. Паралельно слід спростити процедуру стягнення застави, банкрутства та зміни власників або продажу активів підприємств за борги, якщо вони не можуть або не хочуть їх обслуговувати й не шукають варіантів реструктуризації кредитів», - пояснює експерт.

 

Крамар наголошує, що лише за таких умов можна сподіватися на стрімкий економічний розвиток країни.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»