Новини 2020-08-06 18:26

В МЗС заявили, що Київ не дозволяв паломництва тисяч хасидів до Умані

Раніше повідомлялося, нібито український уряд дозволив принаймні п'яти тисячам осіб відвідати щорічне паломництво.

Україна не давала тисячам хасидів дозволу для традиційного паломництва до Умані для святкування іудейського свята Рош ха-Шана. Про це у Міністерстві закордонних справ України повідомили Deutsche Welle у четвер, 6 серпня.

 

«За інформацією cекретаріату Кабінету міністрів України, станом на 6 серпня уряд України не ухвалював жодного рішення щодо надання дозволу п'яти тисячам осіб здійснити паломництво до Умані для відзначення Рош-ха-Шана (нового року за іудейським календарем)», - відповіли у відомстві.

 

У відомстві додали, що МЗС продовжує консультації з українськими центральними органами виконавчої влади та з ізраїльською стороною щодо мінімізації кількості паломників з огляду на карантин та епідемічну ситуацію.

 

Як зазначається, раніше ізраїльські ЗМІ повідомили, що головний рабин України Яків Дов Блайх заявив, що український уряд дозволив принаймні п'яти тисячам осіб відвідати щорічне паломництво в Умані. Ця цифра може бути збільшена до восьми тисяч, але паломники повинні будуть носити маски в людних місцях і утримуватися від зібрань у понад 30 осіб. Після цього міністерство охорони здоров'я Ізраїлю закликало українську владу вжити заходів для того, щоб не допустити масових зібрань в Умані.

 

схожі новини