Новини 2020-08-10 13:45

На протестах в Білорусі затримали близько 3 тисяч осіб

Про це заявили в білоруському МВС.

Під час білоруських протестів у ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян. Відповідну заяву опублікувала прес-секретарка Міністерства внутрішніх справ Білорусі Ольга Чемоданова в Telegram.

 

«За участь в несанкціонованих масових заходах було затримано близько 3 тисяч осіб. З них близько тисячі в Мінську і більше двох - в інших регіонах республіки. В результаті зіткнень постраждали понад 50 громадян, а також 39 співробітників міліції, деякі з них в даний час госпіталізовані», - йдеться в повідомленні.

 

Чемоданова також заявила, що по відношенню до порушників бойову зброю не застосовували і загиблих немає.

 

Протести відбулися у 33 населених пунктах.

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,23% голосів, а Святлана Ціханоуска – 9,9%. У містах Білорусі відбулися протести. У Мінську під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями, є поранені. Також відбувалися штурми барикад силовиками. Загинула щонайменше одна людина – протестувальник, якого збили автозаком. Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. Як повідомлялося, затримали щонайменше 213 осіб. Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала.