Новини 2020-08-10 14:41

Глава Єврокомісії закликала оприлюднити справжні результати виборів у Білорусі

Вона також закликала "дотримуватися у Білорусі основоположних прав".

Глава Європейської Комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн засудила силові дії стосовно протестувальників у Білорусі, також вона закликала оприлюднити точні результати президентських виборів. Про це вона написала у Twitter.

 

"Я закликаю білоруську владу забезпечити точний підрахунок і оприлюднення голосів на вчорашніх виборах", - зазначила фон дер Ляєн.

 

Вона зазначила, що "утискам і жорстоким репресіям стосовно мирних демонстрантів немає місця в Європі" та закликала "дотримуватися у Білорусі основоположних прав".

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,23% голосів, а Святлана Ціханоуска – 9,9%. У містах Білорусі відбулися протести. У Мінську під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями, є поранені. Також відбувалися штурми барикад силовиками. Загинула щонайменше одна людина – протестувальник, якого збили автозаком. Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. Як повідомлялося, затримали щонайменше 213 осіб. Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала.