Новини 2020-08-11 11:16

Стало відомо, чому Ціханоуска покинула Білорусь

Від'їзд опозиціонерки дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів.

Головного конкурента Аляксандра Лукашенки на виборах президента Білорусі Святлану Ціханоуску вивезла з країни білоруська влада. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Про це у вівторок, 11 серпня, розповіла довірена особа Ціханоуской Ольга Ковалькова, передає TUT.BY.

 

Також вона закликала всі демократичні сили і прихильників змін об'єднуватися.

 

"У Світлани не було вибору. Важливо, що вона на волі й жива. Вони поїхали разом з Марією Мороз. Проте в заручниках продовжує перебувати частина команди Світлани", - розповіла вона.

 

Крім того, в коментарі виданню "Радіо Свобода" прес-секретар штабу Ціханоуской Ганна Красуліна розповіла, що не змогла зв'язатися з нею особисто, але сказала, що від'їзд Ціханоуской "нічого не змінює".ї

 

"Вона робила все, що могла, виховувала і надихала людей, досягла перемоги на виборах. Вони протестують не за Ціханоуску, а за себе, свої сім'ї і свій народ", - сказала Красуліна.

 

Як відомо, Святлана Ціханоуска, яка 9 серпня поcіла друге місце на виборах президента Білорусі, виїхала з Білорусі до Литви.

 

Нагадаємо, під час протестів У Білорусі у ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян. Відповідну заяву опублікувала прес-секретарка Міністерства внутрішніх справ Білорусі Ольга Чемоданова в Telegram.

 

Водночас, згідно з оновленими даними ЦВК, Аляксандр Лукашенка отримав на виборах 80,08% голосів, Святлана Ціханоуска- 10,09%. Своєю чергою, штаб Ціханоуской не визнає попередні підсумки виборів.