Новини 2020-08-11 12:50

Президент Литви закликав ввести санкції проти Білорусі

Він заявив, що співпраця Литви з Білоруссю може бути неможливою.

Сьогодні, 11 серпня, президент Литви Гітанас Науседа закликав Європейський союз обговорити санкції проти Білорусі у зв'язку з репресіями опозиціонерів. Він також пообіцяв припинити співпрацю Литви та Білорусі, якщо ситуація не зміниться. Про це 11 серпня повідомляє Delfi.

 

"Те, що відбувається зараз, навіть здалека не нагадує ті репресії, які режим проводив всі останні роки. Зараз ми бачимо і загиблих, і поранених людей. Бачимо кілька тисяч людей, які закриті, або їхня доля невідома. Ми не можемо дивитися на це крізь пальці", - зазначив президент.

 

Він наголосив, що наразі необхідно з усією серйозністю говорити про санкції для Білорусі.

 

"Якщо країна, перш за все, не поважає права своїх власних людей, основоположні права, які записані та в Конституції, то як можна очікувати, що ця країна може поважати своїх закордонних партнерів", - сказав президент.

 

Як відомо, Святлана Ціханоуска, яка 9 серпня поcіла друге місце на виборах президента Білорусі, виїхала з Білорусі до Литви. Як зазначається, її від'їзд дозволив звільнитиначальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів.

 

Нагадаємо, під час протестів У Білорусі у ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян. Відповідну заяву опублікувала прес-секретарка Міністерства внутрішніх справ Білорусі Ольга Чемоданова в Telegram.

 

Водночас, згідно з оновленими даними ЦВК, Аляксандр Лукашенка отримав на виборах 80,08% голосів, Святлана Ціханоуска- 10,09%. Своєю чергою, штаб Ціханоуской не визнає попередні підсумки виборів.