Новини 2020-08-11 15:07

Під час другої ночі протестів у Білорусі затримали 2000 осіб

За інформацією МВС Білорусі, найбільш масові акції протесту пройшли в Мінську, Бресті, Могильові та Новополоцьку.

Унаслідок масових протестів в Білорусі в ніч на вівторок, 11 серпня, було затримано понад 2000 осіб по всій країні. Про це повідомила прес-служба МВС Білорусі.

 

Як зазначається, частину з них затримали "за участь в несанкціонованих масових заходах".

 

У білоруському силовому відомстві уточнили, що найбільш масові акції протесту пройшли в Мінську, Бресті, Могильові та Новополоцьку.

 

"У Мінську та Новополоцьку співробітники органів внутрішніх справ та військовослужбовці внутрішніх військ були змушені активно застосовувати спецзасоби для припинення протиправних дій", - заявили там.

 

У МВС Білорусі додали, що протестуючі запускали димові шашки і коктейлі Молотова, а водії транспортних засобів навмисне гальмували рух.

 

За словами прес-служби МВС, постраждав 21 співробітник органів внутрішніх справ і військовослужбовець внутрішніх військ, п’ять з них госпіталізовані. Водночас кількість постраждалих протестуючих не уточнюється.

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска- 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. У Мінську під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями, є поранені. Також відбувалися штурми барикад силовиками. Повідомлялося, що загинула щонайменше одна людина – протестувальник, якого збили автозаком. Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. Як зазначається, Було затримано близько 3 тисяч громадян. Водночас Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб  Ціханоуской не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Як зазначається, її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно.

 

Своєю чергою, у вівторок, 11 серпня, у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.