Новини 2020-08-11 17:44

На Харківщині викрили колишнього учасника терористичної організації "Оплот"

Наразі трвають слідчі дії.

Українські прикордонники спільно з контррозвідниками СБУ у Харківській області викрили військовослужбовця, який у минулому був учасником незаконного збройного формування "Оплот". Про це у вівторок, 11 серпня, повідомила прес-служба ДПСУ.

 

 

Встановлено, що у вересні 2014 року, військовослужбовець добровільно вступив та до лютого 2015 року перебував у складі НЗФ. Після проходження випробувального терміну (так званого курсу молодого бійця) був призначений до складу батальйону "Оплот", який діяв на території Донецької області. Залучався до служби в нарядах на території військового містечка. За виконання своїх обов’язків отримував грошове забезпечення.

 

"У січні 2015 року підрозділ, в якому проходив службу військовослужбовець, передислоковувався в зону бойових дій. Побоюючись за власне життя, він звільнився з лав НЗФ та переїхав для проживання у м. Харків. Згодом, під час однієї з хвиль мобілізації був направлений для подальшого проходження служби в лави прикордонного відомства", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, даний факт внесено до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації). Військовослужбовцю вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Тривають слідчі дії.

 

Як повідомлялося, Служба безпеки затримала у Києві організатора угруповання, яке займалося нелегальним збутом військових засобів ураження.

схожі новини