Новини 2020-08-12 12:52

Литва виступила за санкції ЄС проти відповідальних за застосування сили в Білорусі

Водночас очільник МЗС Лінас Лінкявічюс поки не може сказати, щодо яких конкретних осіб можуть бути застосовані санкції.

Литва в ЄС буде прагнути порушити питання про санкції проти відповідальних за застосування сили в Білорусі. Якщо ця мета не буде досягнута, країна може виступити з ініціативою національних санкцій. Про це у середу, 12 серпня, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, передає LRT.

 

За його словами, країни ЄС часто схильні засуджувати напади на демократію в інших країнах тільки на словах, тому, як наголосив міністр, питання про санкції стане реальною реакцією.

 

"Якщо говорити про сегменти, про осіб, відповідальних за події, я б виділив дві області - сфальсифіковані вибори і застосування сили проти цивільного населення, яке жодним чином не переривається і не припиняється", - сказав він.

 

Водночас міністр зазначив, що поки не може сказати, щодо яких конкретних осіб можуть бути застосовані санкції. Він не впевнений, що всі члени ЄС погодяться з пропозицією ввести санкції проти Білорусі.

 

Нагадаємо, у Білорусі третю ніч тривали протести проти Аляксандра Лукашенка, є поранені та загиблі. Силовиками застосовувалися світлошумові гранати, сльозогінний газ, гумові кулі.

 

 Штаб кандидатки в президентки Білорусі Святлани Ціханоускай закликав владу не застосовувати насильства проти мирних громадян і запропонував почати діалог про мирну передачу влади. 

 

11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Як зазначається, її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно.