Новини 2020-08-13 11:52

Під час протестів в Білорусі затримали ще 700 людей

За інформацією МВС, у Мінську співробітники ОМОН затримали двох осіб 18 і 19 років, які наповнювали пляшки запальною сумішшю.

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що під час протестів у ніч з 12 на 13 серпня були затримані близько 700 осіб. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

Як зазначається, вчора на різних інтернет-ресурсах розміщувалися заклики до блокування доріг. У Мінську мітингарі намагалися перекрити проїжджу частину проспекту Незалежності в районі ЦУМу, в мікрорайонах "Малинівка" і "Серебрянка", по вулиці Сурганова і інших. У зв'язку з цим громадський транспорт ходив з перебоями.

 

Крім того, за інформацією МВС, у Мінську співробітники ОМОН затримали двох осіб 18 і 19 років, які наповнювали пляшки запальною сумішшю.

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска - 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести, які продовжилися і наступного дня. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало загибель одного протестувальника  в результаті вибуху в Мінську. МВС стверджує, що це був саморобний вибуховий пристрій, який він хотів кинути в силовиків. Однак присутні журналісти відзначають, що в той час силовики стріляли по демонстрантах.

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. У ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян, наступної доби було затримано понад 2 тисячі, ще наступного дня - понад тисячу. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України. Згодом стало відомо, в Мінську силовики затримали двох українців – волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 12 серпня стало відомо, що у Мінську силовики затримали двох українців – волонтерів благодійної організації "Восток SOS" Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наразі тривають пошуки затриманих громадян України.