Новини 2020-08-14 11:39

У Білорусі звільнили українку Оксану Альошину

Також відпустили волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

У Білорусі звільнили українку Оксану Альошину. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у  Telegram у п’ятницю, 14 серпня.

 

«Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі», - йдеться в повідомленні.

 

Також нині тривають перемовини задля звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі Бреста.

 

Раніше повідомлялося, що 14 серпня також відпустили волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска - 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести, які продовжилися і наступного дня. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало загибель одного протестувальника  в результаті вибуху в Мінську. МВС стверджує, що це був саморобний вибуховий пристрій, який він хотів кинути в силовиків. Однак присутні журналісти відзначають, що в той час силовики стріляли по демонстрантах.

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. У ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян, наступної доби було затримано понад 2 тисячі, ще наступного дня - понад тисячу, у ніч на 13 серпня - близько 700 осіб.  Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

схожі новини