Новини 23:29

На Миколаївщині судно з Кіпру завдало шкоди екології на 17 млн грн

Миколаївська транспортна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовими особами теплоходу «BALTIC CHIEF» (прапор Кіпру) своїм становищем, що призвело до проливу 6 т мазуту за борт судна та забруднення навколишнього середовища на 17 млн грн. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

За повідомленням прес-служби, перевіркою встановлено, що службові особи теплоходу «BALTIC CHIEF», зловживаючи своїм службовим становищем організували проведення бункерувальних операцій важких нафтопродуктів (мазуту) з порушенням діючих правил, що регулюють порядок їх проведення.

«Вони прийняли незаконне рішення про початок проведення бункеровки, що призвело до неконтрольованого повного наповнення лівого танку судна важким нафтопродуктом (мазутом) і його переливання через вентиляційні отвори. Мазут попав на головну палубу судна, а більше як 6 тонн мазуту пролилося за борт. Такими протиправними діями навколишньому природному середовищу нанесено шкоду на суму понад 17 млн грн., що є тяжкими наслідками», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Кримінальна справа порушена за ч.2 ст.243 і ч.2 ст.364 Кримінального кодексу.

У справі триває досудове слідство.

Як повідомляв Тиждень, в Україні концентрація забруднення річок у 6,5 рази більша, ніж у США і у 3,2 рази – ніж у Європі.

схожі новини