Новини 2020-08-18 09:49

У США засудили пропозицію Путіна про військову допомогу Білорусі

У Конгресі закликали адміністрацію президента США продовжувати відкидати агресію Москви і працювати разом з Європою для підтримки білоруського народу.

Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США засудив заяву президента РФ Владіміра Путіна про те, що Росія готова надати Мінську допомогу, зокрема військову, "для забезпечення безпеки" на тлі протестів у Білорусі. Про це 17 серпня повідомляється на сайті комітету.

 

"Ми підтримуємо білорусів, які продовжують користуватися своїм правом на протест і вимагають більш вільну, більш демократичну країну. Їх голоси повинні бути почуті. У той же час, коли Кремль намагається підірвати незалежність і суверенітет ще однієї європейської країни, ми беззастережно засуджуємо необачну пропозицію президента Росії Владіміра Путіна забезпечити військову підтримку режиму Лукашенки в Білорусі", - йдеться у спільній заяві голови комітету у закордонних справах Палати представників Еліота Енгеля та старшого республіканця комітету Майкла Маккола.


Вони також закликали адміністрацію президента США продовжувати відкидати агресію Москви і працювати разом з європейськими союзниками для підтримки білоруського народу, вимагати звільнення тисяч затриманих мирних демонстрантів і політв'язнів, засудити надмірне застосування сили білоруською владою і захистити суверенне право Білорусі самостійно визначати власне майбутнє.

 

Нагадаємо, 15 серпня на нараді в Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони Білорусі Лукашенка заявив, що домовився з президентом РФ Владіміром Путіним, і Росія при першому запиті "надасть всебічну допомогу у забезпеченні безпеки Білорусі у разі зовнішніх воєнних загроз".

 

Як повідомлялося, згідно з офіційними результатами, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Ціханоуска - 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  - Аляксандра Тарайковского. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. До лікарень потрапили не менше 250 людей.

 

Водночас Лукашенка заявив, що влада "ще м’яко" зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.