Новини 2020-08-18 13:50

Меркель обговорила з Путіним події в Білорусі

Канцлерка наголосила, що білоруський уряд повинен утриматися від насильства проти мирних демонстрантів, негайно звільнити політичних в'язнів та почати діалог з опозицією та суспільством.

Німецька канцлерка Ангела Меркель спілкувалася телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним. Обговорення стосувалося ситуації в Білорусі після президентських виборів 9 серпня. Про це повідомляється на сайті німецького уряду у вівторок, 18 серпня.

 

Канцлерка наголосила, що білоруський уряд повинен утриматися від насильства проти мирних демонстрантів, негайно звільнити політичних в'язнів та почати діалог з опозицією та суспільством для подолання кризи.

 

Як повідомлялося, раніше Путін сказав оголошеному переможцем білоруських виборів Аляксандру Лукашенці, що Москва «готова допомогти» Білорусі відповідно до колективного військового пакту.

 

Литва заявила, що російська військова допомога Білорусі вважатиметься вторгненням.

 

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%. Низка країн не визнали результатів виборів.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  - Аляксандра Тарайковского. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.