Новини 2020-08-20 11:40

Оксана Коляда: На ІІІ Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі йтиметься про ветеранський бізнес

Основними спікерами будуть успішні підприємці-ветерани, успіх яких став можливим не завдяки чомусь, а навпаки попри всі перешкоди.

ІІІ Міжнародний волонтерський і ветеранський форум, який відбудеться 23 серпня, буде більш сфокусованим у порівнянні з попередніми - йтиметься про ветеранський бізнес, підприємництво і працевлаштування. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла очільниця благодійного фонду «Повернись живим» Оксана Коляда.

 

Вона нагадала, що перший форум здебільшого був присвячений питанню створення міністерства у справах ветеранів і розробці відповідних політик, і він був дуже результативний. Минулого року захищали Мінвет, тому що була інформація, про те, що відомство хотіли розформувати. Тоді вдалося його зберегти.

 

«Зараз фокус моєї роботи в рамках фонду – це комплексне вирішення проблемних питань в конкретній цільовій аудиторії. Коли ми почали вивчати міжнародний досвід, ми зрозуміли, що багато країн обирають шлях само зайнятості або працевлаштування ветеранів. Це вважається найефективнішим способом реінтеграції. Найближчий нам досвід Хорватії, там сьогодні приблизно 500 тис. ветеранів, майже стільки скільки в нас зараз. В країні все створено дуже класно, ветеранів підтримують у відкритті власної справи, підтримують працедавців, які беруть ветеранів на роботу. Для ветеранів існує кредитування з низькими відсотками, так само існує й підтримка ветеранських спілок, які об’єднуються в кооперативи для ведення бізнесу. Вони мають пільги на оренду приміщень, мають переваги в тендерах, які проводить держава. Важливим є те, що там на законодавчому рівні визначено, що таке ветеранський бізнес», – розповіла Коляда.

 

Очільниця благодійного фонду зауважила, що у США теж є унікальні надбання – сайт з пошуку роботи виключно для ветеранів, компанії, які спів ставляють військову спеціальність з цивільною і пропонують відповідне працевлаштування. Мінвет США адмініструє сайт, на якому можна брати участь в державних тендера.

 

«Отже на форумі ми хочемо обговорити всі ці питання з різних боків, щоб отримати комплексну картинку де є державна підтримка, де є можливість забезпечувати бізнес-освіту, менторство. Хочемо почути від голів крупних банків України про кредитні програми. Будемо говорити з керівниками провідних бізнес-шкіл про те, чи готові вони вчити ветеранів. І звичайно, поговоримо про спільноту. Адже в інших країнах є гарна практика об’єднання в певні клуби чи асоціації», – повідомила вона.

 

За словами Коляди, основними спікерами будуть успішні підприємці-ветерани, успіх яких став можливим не завдяки чомусь, а навпаки попри всі перешкоди. Попри неможливість отримання кредитів, відсутність державної підтримки чи коштів для навчання.

 

«Багато хто з них говорить про те, що їм вдалося вижити виключно на підтримці спільноти. Як кажуть «свій до свого по своє». Ми плануємо відкрити великий центр консультування. Це робиться для тих, хто ще не відкрив свій бізнес, вони зможуть приїхати і отримати всі необхідні поради. Отже ми дещо звужуємо нашу цільову групу, але при цьому підвищуємо якість. Фокус буде на активних ветеранах, вони вже певним чином відновилися ментально, готові до дії і можуть поступово підтягнути за собою тих, хто ще «сидить на дивані», – розповіла вона.

схожі новини