Новини 2020-08-21 15:53

Дослідження показало, як виборці різних партій ставляться до "особливого статусу" ОРДіЛО

Як зазначається, заради миру на Донбасі українці готові йти на компроміси, але не на будь-які.

Понад 59% виборців політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" беззастережно підтримують ухвалення закону про "особливий статус" окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДіЛО). Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, які були оприлюднені під час прес-конференції 21 серпня у Києві.

 

"Лише виборці "ОПЗЖ" підтримують ухвалення закону про "особливий статус" ОРДЛО беззастережно (59,2%). Виборці інших великих політичних партій, зокрема правлячої "Слуги народу" мають суттєві застереження проти прийняття такого закону. Сумарно варіанти із запровадженням миротворчої місії в ОРДЛО, відновлення дії Конституції і законів України на цих територіях, а також позицію, що ця територія не може мати жодного особливого статусу за жодних умов, обрали понад половина респондентів (серед виборців СН - 56%)", - йдеться в результатах дослідження.

 

Як зазначається, безумовно "особливий статус" нині окупованих територій Донбасу підтримують 22,4% виборців "Слуги народу", 10,6% - "Європейської солідарності", 17,5% - "Батьківщини", 10,0% - "Голосу".

 

Крім того, згідно з результатами дослідження, заради миру на Донбасі українці готові йти на компроміси, але не на будь-які. Так, приблизно половина респондентів вважають, що компроміси повинні бути прийнятними для України і лише 20% готові піти на будь-які компроміси заради миру. Серед виборців різних партій, найбільше на компроміси готові виборці "ОПзЖ". Виборці всіх інших політичних партій, у тому числі і "Слуги народу", воліють бути більш обережними з поступками, на які Україна може погодитись.

 

Дослідження провів Фонд "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Експерти опитали 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв'ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, якби дострокові вибори до Верховної Ради відбулися у середині серпня 2020 року, до парламенту потрапили би чотири політичні сили. У партії "Слуга народу" поступово падають рейтинги, але все ще зберігає великий відрив із конкурентами.

схожі новини