Новини 2020-08-24 11:23

29 років Незалежності. У Києві проходить Марш захисників України

Вранці у Києві на Софіївській площі відбулися урочисті заходи за участі президента Володимира Зеленського.

У понеділок, 24 серпня, в Україні відзначають 29-ту річницю Незалежності. Вранці у Києві на Софіївській площі відбулися урочисті заходи за участі президента Володимира Зеленського.

 

Так, президент привітав українців, зазначивши, що саме на Софійській площі проходили збори громади та ухвалювалися всі важливі рішення. Зокрема, глава держави зауважив, що на площі Ярослав Мудрий розбив печенігів, тут вітали гетьмана Хмельницького з перемогою, тут проголошували Акт злуки та соборність України.

 

Крім того, у рамках відзначення Дня Незалежності було проведено церемонії покладання квітів до пам'ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції гідності, учасників ООС/АТО.

 

 

Зауважимо, другий рік поспіль День Незалежності проходить без військового параду. Виступаючи на Софіївській площі, Зеленський пообіцяв провести парад після повернення всіх тимчасово окупованих українських територій.

 

Наразі ж у Києві відбувається Марш захисників України. Станом на 9:30 у столичному парку Тараса Шевченка для участі у марші зібралося декілька тисяч осіб, і їх кількість зростає. Люди приїхали до Києва з усіх куточків України. Серед учасників заходу багато ветеранів, учасників російсько-української війни на Донбасі. Вони розгортають державні прапори. Хоча акція анонсована як аполітична, деякі її учасники тримають прапори певних політичних сил.

 

 

На вулиці Володимирській біля парку рух транспорту ускладнений, бо дві смуги зайняли учасники маршу.  Організатором маршу виступив Рух ветеранів України.

 

 

«Минулого року, на День Незалежності, ветерансько-військова спільнота вийшла на Марш захисників України, чим впевнено увійшла до історії. Відбулось не тільки щось невимовно прекрасне. Відбулось народження традиції, яка наповнює нову українську міфологію та ідентичність», – говориться в анонсі до маршу на Facebook-сторінці заходу.

 

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України спільно з Українським інститутом запланували спеціальний формат всесвітнього святкування Дня Незалежності України у вигляді великого онлайн-марафону.