Новини 2020-08-27 14:00

Путін заявив, що РФ підготувала силовиків для Білорусі

Він сказав, що у Росії є зобов'язання перед Білоруссю.

Президент Росії Владімір Путін заявив, що Російська Федерація підготувала резерв з силовиків, які можуть бути направлені для врегулювання ситуації в Білорусі. Про це 27 серпня він розповів у інтерв'ю російському телеканалу "Росія 24".

 

При цьому він говорив, що підрозділи будуть використані тільки в разі загострення в країні.

 

За його словами, в договорах про колективну безпеку і про Союзну державу є статті про допомогу в захисті суверенітету, зовнішніх кордонів і в захисті стабільності.

 

"У зв'язку з цим у нас є зобов'язання перед Білоруссю. І Олександр Лукашенко так і поставив питання. Він хотів би, що б Росія при необхідності надала допомогу. Я сказав, що Росія виконає всі свої зобов'язання", - сказав Путін.

 

Путін сказав, що Лукашенко попросив сформувати "певний резерв із співробітників правоохоронних органів".

 

"І я це зробив. Але ми домовилися також, що він не буде використаний до тих пір, поки ситуація не буде виходити з-під контролю. Поки екстремістські елементи не переступлять межу і не приступлять до розбою, не почнуть палити машини, будинки і намагатися захопити адміністративні будівлі ", - уточнив Путін.

 

Водночас він назвав затримання групи з понад трьох десятків росіян у Білорусі спільною операцією українських і американських спецслужб. 

 

Нагадаємо, що 18 серпня німецька канцлерка Ангела Меркель спілкувалася телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним. Обговорення стосувалося ситуації в Білорусі після президентських виборів 9 серпня.